ІСТОРІЯ БУДІВЛІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ

Через 39 років після побудови першого хмарочоса в Америці, в грудні 1910 року, громадськість Катеринослава подала прохання міського голови Здатному І.В. про будівництво клубу для Громадського зібрання. У проханні говорилося, що ніде влаштовувати: наукові конференції, зустрічі із зарубіжними гостями, святкові вечори, бали і аматорські вистави. Прохання підписали також зодчі і актори, художники, професора Гірничого училища, композитори, музиканти та письменники. Місце будівництва було вибрано на вул. Клубної, колишня Проточная, (нині вул. Воскресенська).

Офіційна марка проекту - «Їжак». «Їжачок» - абревіатура «Катеринославська залізобетонна родзинка конструктивізму». У залі міської управи було обговорено і затверджено проект «Театру-клубу для Громадського зібрання» у вигляді невеликого хмарочоса, тобто висотного каркасного будинку баштового типу, вирішеного в стилі конструктивізму.

Проект міні-хмарочоса в Катеринославі був не точною копією американських хмарочосів в зменшеному розмірі, а являв собою проект будівлі зі своєрідним фасадом, з введеними для пластики елементами модерну і готики, з раціональним використанням властивостей нового матеріалу - залізобетону. Після затвердження проекту академіка архітектури А.Гінзбурга, в серпні 1911 року розпочали рити котлован під фундамент будівлі на вул. Клубної. У квітні 1913 року було завершено останні оздоблювальні роботи і до кінця травня 1913 «Театр-клуб для Громадського зібрання був урочисто відкритий для городян Катеринослава.

11 вересня 2001 року будинок передано на баланс Дніпропетровської обласної філармонії.